4. úkol – paleta

Milé děti a milí rodiče,
máme pro Vás nový úkol, který můžete splnit skrze naši online formu Katamaránu. Vaším dalším úkolem bude vytvořit paletu alespoň pěti přírodních barev. Barvičky na svou paletu získáte z různých přírodnin, které máte určitě doma v kuchyni. Mohou to být různá koření, bylinky, čaje, káva, ovoce nebo zelenina. Některé potraviny je potřeba nechat projí varem nebo vylouhovat v teplé vodě. Až naleznete pět barev, pak je naneste na svou paletu, kterou si můžete stáhnout na přiloženém odkazu, nebo si ji můžete nakreslit sami. Nakonec jednotlivé barvičky popište názvem přírodnin, ze kterých jste je získali.
Hotové paletky nezapomeňte vyfotit a zaslat na facebook, instagram nebo náš e-mail do 15. 5. 2021.

Moc se těšíme na vaše zaslané výtvory.

Za všechny vedoucí Katamaránu zdraví Verunka
Předloha palety: https://uloz.to/…/JBRSlIH…/katamaran-predloha-paleta-pdf#

3. úkol – přistávací modul pro vajíčko

Milé děti a milí rodiče,
připravili jsme si pro Vás opět nový úkol, který můžete splnit skrze naši online formu Katamaránu. Vaším třetím úkolem bude, navrhnout a sestrojit přistávací modul pro vajíčko, který ho ochrání před pádem z dvoumetrové výšky. Jako první si celý modul navrhněte a zakreslete do přiloženého formuláře. Po té můžete začít se sestavováním modulu, jehož funkčnost otestujete tím, že do něj umístíte vajíčko. Vajíčko i se záchranným modulem pusťte z dvoumetrové výšky. Pokud se vajíčko po pádu nerozbije, pak jste svůj záchranný modul zkonstruovali správně.

Nezapomeňte nafotit průběh testování záchranného modulu a společně s vyplněným formulářem zaslat na náš e-mail do 26. 4. 2021.

Hodně štěstí!

Za všechny vedoucí Katamaránu zdraví Alex

Formulář na návrh záchranného modulu: https://uloz.to/file/brUWgvuKPdFT/vajickova-vyzva-pdf

2. ůkol – vodácká křížovka

Milé děti a milí rodiče,
máme pro vás opět nový úkol, který můžete splnit skrze naši online formu Katamaránu. Druhým úkolem je vodácká křížovka, která prověří vaše znalosti. Pomůckou pro vyluštění křížovky pro vás je vodácký slovník, který naleznete na našich webových stránkách.

Vyluštěné křížovky nám zašlete buď na facebook, instagram nebo na náš e-mail do 6. 4. 2021.

Příjemné luštění!

Za všechny vedoucí Katamaránu zdraví Tom

Vodácká křížovka: https://uloz.to/file/7qzyBC7k9uxb/katamaran-vodacka-krizovka-pdf

Vodácký slovník: http://katamaran-liberec.cz/wordpress/o-nas/vodacky-slovnik/

1. ůkol – vlastní erb

Milé děti a milí rodiče,
je nám velkým potěšení vám představit první úkol, pro naší online formu Katamaránu. Jelikož jsme v tomto školním roce neměli možnost se společně poznat, tak pro vás máme připravený úkol, ve kterém se nám představíte. Budete mít za úkol vytvořit vlastní erb, do kterého zakreslíte věci činnosti, které máte rádi a které vás vystihují. Je jen na vás, jak se tohoto úkolu zhostíte. Můžete si erb nakreslit samy, nebo si můžete vytisknout šablonu, do které si samy vše dokreslíte, popřípadě můžete vyrazit ven a vytvořit erb z přírodních materiálů. Hotové erby nezapomeňte vyfotit a zaslat na facebook, instagram nebo náš e-mail do 21. 3. 2020.
Moc se těšíme na vaše zaslané výtvory.
Za všechny vedoucí katamaránu zdraví Verunka
PS: Přikládám i vlastní erb, ve kterém najdete jednotlivé věci, které mě vystihují.
01_Katamaran_vlastni_erb

Zajímavé úkoly jen pro Vás!

Milí rodiče,
jak jistě víte, současná situace nám stále nedovoluje se scházet v prezenční formě, proto jsme společně s naším týmem vedoucích pro děti připravili několik zajímavých úkolů, které budeme postupně přidávat na náš facebook a instagram. Již nyní naleznete na uvedených platformách první úkol.

Splněné zadání můžete zasílat do komentářů pod zadaný úkol. Popřípadě můžete splněný úkol zaslat na náš e-mail (katamaran.liberec@gmail.com). Plnění úkolu je dobrovolné, na jeho splnění budou děti mít 14 dní, po uplynutí této doby bude úkol vyhodnocen.

Těšíme na vaší online spolupráci.

Tým vedoucích vodáckého oddílu KATAMARÁN

Odkaz na náš facebook: https://www.facebook.com/katamaranliberec
Odkaz na náš instagram: https://www.instagram.com/katamaran_liberec/